תוכנית עסקית

ההצלחה מגיעה בעקבות תכנון וחשיבה ותכנית עסקית היא תהליך החשיבה והתכנון הזה.

ייעוץ עסקי

תוכנית עסקית - בשביל מה זה טוב?

השלב הראשון של כל מיזם, אחרי שיש רעיון, הוא תכנון.

ללא תכנון קדימה לא תמיד נדע מה לעשות ואיך להתקדם. יש לך את הרעיון למוצר הטוב ביותר בתחום אבל לפני שרצים לפיתוח זה הזמן לשבת ולחשוב. לחשוב על הצרכים של הלקוח, לחשוב על מאפייני המוצר, לחשוב על השוק, החסמים, היתרונות והחסרונות התחרותיים שהמוצר שלך מביא איתו ולנסות לקבל מוצר איך המיזם הזה הולך להתנהל.

למי מיועדת תכנית עסקית?

התוכנית העסקית היא לא מסמך למשקיעים, אלא בראש ובראשונה באה בשבילך. לוודא ששאלת את כל השאלות הנכונות והגעת לתשובות מספקות או לפחות להבנה איפה פערי הידע שלך. כמובן שכל תוכנית היא בסיס לשינוי וככל שהמיזם יתקדם ניצבור יותר ידע והבנה מעמיקה ונוכל לזהות את השינויים האלה ולהטמיע אותם בתוכנית העבודה.היתרון שלך יהיה שכבר תהיה לך תכנית, תהיה לך ההבנה והידע להתמודד עם השינויים האלה והם לא בהכרח יזרקו אותך לכיוונים שלא חשבת עליהם קודם.

תוכנית עסקית מנקודת מבטם של היועצים

"היועצים" פיתחו שיטה שונה לבנות אותה. אנחנו מאמינים בשיתוף פעולה ועבודה צמודה. בנייתה הינה תהליך שאת/ה צריך/ה לעבור ואנחנו כאן כדי לסייע. נעזור לך לשאול את השאלות הנכונות ונעזור לך למצוא את המידע הנחוץ על מנת לענות על שאלות אלו. בסופו של דבר התוצר הסופי איננו חוברת או מסמך שתראה/י לראשונה כשנסיים, אלא מסמך המאגד ומפרט את כל התהליך שעברנו ביחד על מנת להגיע להבנה והידע שיש לנו היום על המיזם, הלקוחות והשוק.

למי זה מיועד?

המשותף לכל סוגי הפעילויות אשר פירטנו הוא שאת/ה מנסה להגדיל פעילות (בין אם מהיקף מסויים להיקף גדול יותר או מאפס) בסביבה של אי וודאות וכנראה תחת מגבלה של אמצעים. תכנית עסקית תסייע לך להבין את הפוטנציאל של הפעילות, את העלות המשוערת ומה יהיה החזר ההשקעה. תוכנית עסקית תכניס אותך להרפתקאה הזאת בעיניים פקוחות ובצורה מפוקחת ותיתן לך הבנה טובה יותר של הסביבה בה את/ה פועל/ת.

איך בונים תוכנית עסקית?

על מנת לבנות תוכנית עסקית אנחנו נעבור מספר שלבים: (לחצו על כל שלב בכדי לקרוא את התוכן)

 

ביחד נבין מה המוצר, מי קהל היעד, על איזה צרכים הוא עונה, איזה פתרונות אחרים יש בשוק, מי המתחרים הישירים, האם קיימת תחרות עקיפה, מה היתרונות ומה החסרונות שלנו על פני המתחרים ואיפה הערך המוסף שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו  על מנת שהמוצר שלנו יצליח לנסוק.

תוכנית עסקית - הבנת השוק

נחשוב ביחד מה המיזם שלך צריך על מנת לקום ולהתפתח, מה הוא צריך כדי לגדול. החל מדרישות בסיס למחקר ופיתוח, דרך בניית אסטרטגיית שיווק וכלה בהבנת הצרכים האדמינסטרטיבים של הפעילות.

תוכנית עסקית - ניתוח הפעילות

כאשר באים לחשוב על מודל עסקי למיזם ישנם רעיונות רבים ומגוונים. בנייה של מודל עסקי נכון הכרחית על מנת להביא להצלחת המיזם והחברה. בשלב הזה נבחן ביחד מודלים אפשריים, ננתח מה מקובל בשוק ולמה מצפים הלקוחות ונבנה טבלה השוואתית בין המודלים השונים על מנת שאת/ה תוכל/י לבחור את המודל הטוב ביותר המתאים לך.

מודל עסקי

אחרי שהבנו את השוק ואת הגורמים המשפיעים על המוצר והלקוחות שלך ואחרי שניתחנו מה יהיו הצרכים של המיזם על מנת להתפתח נבנה מודל פיננסי הקושר בין פעולות השיווק של החברה לבין היכולת שלה לגייס לקוחות ולגבות כסף. לבסוף נאחד את כל הנתונים האלה ונקבל תחזית רווח והפסד הצפויים מהפעילות.

תכנית עסקית - מודל תחזיות

 

בשלב האחרון נשב ונכתוב את כל התהליך שעברנו יחד ואת הידע וההבנה שצברנו. התוצר הסופי הינו חוברת כתובה אשר מאגדת בתוכה את כל ההחלטות שקיבלת ואת הידע עליו התבססת על מנת לקבלן.

תוכנית עסקית - קאבר

האם אפשר לעשות תכנית עסקית לבד?

התשובה הקצרה היא כן. את/ה יכול/ה לשבת לבד ולעשות את כל התהליך המפורט מעלה על מנת לכתוב את התכנית העסקית שלך. יחד עם זאת אנחנו יכולים למנות מספר יתרונות בעבודה עם "היועצים" על התוכנית העסקית שלך:

  • א. עשינו את זה בעבר – יש לנו ידע, ניסיון, הבנה וראיה רחבים. עבדנו עם מיזמים שונים, חברות שונות ושווקים שונים. אנחנו יודעים לעזור לך לעבור את התהליך הזה בצורה יעילה וממצה. אנחנו נהיה שם בשבילך על מנת שתוכל/י לשאול את השאלות הנכונות ולקבל את התשובות הנכונות.
  • ב. חסכון בזמן – עבודה עם "היועצים" תחסוך לך זמן יקר. יש לנו מקורות מידע, מחקרים זמינים וידע מקצועי המאפשר לנו לסייע לך להתמקד בדברים שבאמת יקדמו את המיזם שלך.
  • ג. ראייה אוביקטיבית – באופן טבעי את/ה מאוהב/ת במיזם שלך. יש לך את המוצר הטוב ביותר והנחוץ ביותר שהולך לשנות את העולם וזה לעיתים קצת מסנוור. "היועצים" באים מבחוץ עם ראיה מפוקחת יותר ומשחקים את "פרקליטו של השטן". אנחנו נשאל שאלות קשות שלא תמיד נעים יהיה לשמוע על מנת להכין אותך טוב יותר להתמודד עם הדרך המפותלת העומדת בפניך.

כפי שציינו קודם, אנחנו מאמינים שכתיבתה היא תהליך שאת/ה צריך/ה לעבור ולכן אנחנו מצפים ממך להיות שותף מלא לתהליך. אנחנו נשאל שאלות ביחד, נעבור על המידע ונסיק מסקנות בשיתוף פעולה מלא. המטרה שלנו היא שאחרי התהליך את/ה תבין/י את העסק שלך הרבה יותר טוב וזה יכול לקרות רק אם תהיה עבודה משותפת לאורך כל הדרך.

ו/או שתפו את היועצים – תכנית עסקית

שתפו אותנו
Google+
Twitter
LinkedIn

כתבות מבלוג היועצים

מודל SWOT

מודל SWOT מודל SWOT הינו מודל פשוט אך מפורט ויעיל לתכנון אסטרטגי וניתוח של יכולות הארגון. ניתוח SWOT מפרט את החוזקות, החולשות ההזדמנויות והאיומים של

קרא עוד »
חינוך פיננסי

דוח המאזן

צרו קשר עם היועצים החלק הראשון בדוחות הכספיים הוא דוח מאזן, המאזן הוא בעצם רשימה מפורטת של כל הנכסים וכל ההתחייבויות של החברה. מאזן בנוי

קרא עוד »