ליווי עסקי

לשאלות והבעיות המטרידות אותנו באופן שוטף. ניהול שוטף של עסק מכיל בתוכו הרבה דילמות והרבה נקודות החלטה. מטרתו של הליווי העסקי הוא לסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר בשבילכם בכל נקודה וצומת. במסגרת הליווי העסקי נשב יחד ונבין אתכם מהן הנקודות הקריטיות להצלחת העסק שלכם, נגדיר יעדים בצורה ברורה ומדידה ונבנה מתודולוגית מעקב אחרי יעדים אלה.
לאחר הגדרת היעדים נשב וננתח בכל תקופה (שבוע, חודש, רבעון בהתאם לצורך) מה היו התוצאות ומה היו הסיבות לתוצאות. כך נוכל יחד להבין מה צריך לשמר, מה צריך לשפר והאם היעדים שקבענו אכן משקפים את הנקודות הקריטיות ביותר להצלחה.
ליווי עסקי הוא תהליך שוטף וארוך טווח המכניס אותנו, היועצים, עמוק אל תוך המיזם שלכם על מנת שנוכל לסייע לכם בצורה המיטבית להתקדם.

למי יש זמן לניתוחים שבועיים או חודשיים?

ליווי עסקי
ההבדל בין לנהל לבין להתנהל מתחיל בניתוח הביצועים

הניהול השוטף של העסק לוקח מאיתנו את רוב הזמן, אנחנו לא מספיקים לעצור ולנתח את הביצועים שלנו מפני שאנחנו תמיד עסוקים בדילמה הבאה. מנגד, באם היה לנו הזמן לשבת ולנתח את הביצועים אז יכול להיות שהיינו מצליחים להימנע מהמשבר הבא כי היינו חוזים אותו ומטפלים בו מבעוד מועד.

תהליך של ליווי עסקי כולל הגדרת יעדים ובניית שיטה מתודית למעקב אחרי יעדים אלה. אנחנו, כיועצים, ננתח את הביצועים של החברה ונציג בפניכם את התוצאות. נבנה לוחות מכוונים אשר בוחנים את הפרמטרים הקריטיים להצלחת העסק ונעקוב אחריהם, נבין מה משפיע עליהם ואיך ונדע להציג את התוצאות האלה להנהלת החברה על מנת שאפשר יהיה להבין את המצב ולא רק לקבל אותו.

ניתוח של הפרמטרים הנכונים יכול לסייע לנו למקד מאמצים בנקודות קריטיות שלא עובדות, או לחילופין להבין מה עובד ממש טוב ולשים על זה דגש על מנת להצליח לקדם את העסק באותה ההשקעה.

לדוגמא, אם החברה יוצאת לקמפיין שיווקי בשתי מדיות חברתיות שונות, ניתוח של הקמפיין יכול לגלות לנו איזו מדיה חברתית הייתה יעילה יותר ואז להפנות לשם יותר משאבים על מנת למקסם את תשואת הקמפיין.

ניהול תקציב וניהול תזרים

ליווי עסקי - היועצים
רוב העסקים נופלים בגלל התנהלות תקציבית רשלנית

ניהול נכון של תקציב וביצוע בקרה תקציבית על בסיס שוטף זה נושא חשוב מאין כמוהו לכל עסק ובמיוחד לעסק בתחילת הדרך שמשאביו מאוד מוגבלים. ניהול נכון של תקציב יכול להיות ההבדל בין עסק כושל לעסק משגשג והבנה נכון של תזרים המזומנים יכולה למנוע בעיות ואי נעימויות בעתיד.

מצד שני, ניהול תקציב הוא תהליך שלוקח זמן ומאמץ שלא תמיד יש לעסק, במיוחד לעסק חדש. במהלך הליווי העסקי אנחנו נבצע מעקב אחרי ניהול התקציב של החברה, נתריע לפני חריגות או חסכונות ונציג תמונה ברורה של תזרים המזומנים החודשי הצפוי לחברה.

כולנו צריכים מישהו להתיעץ איתו

ליווי עסקי - היועצים - שינוי מיידי
נקודת מבט חיצונית ואוביקטיבית חשובה לניתוח תהליכים פנימיים

ניהול עסק מלווה בדילמות רבות ולא תמיד יש לנו את התשובות או אפילו את הראיה הכוללת של הדברים. כולנו צריכים מישהו להתייעץ איתו, שרואה את הדברים בזווית שונה ואובייקטיבית ויכול לשפוך אור שונה וחדש על הדברים.

מטבע הדברים, אנחנו כבעלי העסק, מאוד מוקעים בו רגשית ולכן לעיתים הראיה שלנו איננה אובייקטיבית וההחלטות שלנו מונעות מאמוציות ולאו דווקא מרציונאל. בנקודות כאלה, התייעצות בגורם חיצוני, שאיננו קשור רגשית למיזם או העסק ויכול לנתח את הדברים בצורה רציונאלית, יכולה לסייע ולקדם אותנו.