ייעוץ עסקי

דור z – ניהול בין דורי

אחד האתגרים המעניינים והמסובכים במקומות עבודה הוא ניהול בין דורי. המעבר בין דורות הקרוב הולך להתפרס על כשני עשורים ויהיה הגדול ביותר שנראה עם משמעויות נרחבות על שוק העבודה והאופי שלו. לדוגמא, דור ה- Y ודור ה- Z (הפער בשנים בין דורות Y ו-Z לא גדול, דור ה- Y נולדו בשנות השמונים והתשעים בעוד ש-דור Z נולדו בשנות ה-90 והאלפיים). אם אנחנו מסתכלים על דורות Y ו-Z כמקשה אחת (המילניאלים) הם נולדו בין שנות השמונים לשנות האלפיים ומיליונים רבים מהם נכנסים לשוק העבודה ומעצבים אותו מחדש.

בניגוד לדור ה-X, המילניאלים פיתחו מאפייני עבודה שונים מהוריהם והם חיים באופן מאוד מובנה וברור.

המילניאלים הם חלק ענק בעתיד של כולנו ולכן אנחנו צריכים לדעת היטב איך לתקשר איתם ואיך להניע אותם באופן יעיל ופרודוקטיבי.

להלן שלושה טיפים לעבודה וניהול דור Z:

תספקו מבנה ברור

למשימה יש תאריך יעד, ליום עבודה יש שעות מוגדרות, לפגישות יש אג’נדה ברורה מראש וסיכום. היעדים צריכים להיות ברורים. המילניאלים גדלו בסביבה מסודרת ומוגדרת. בד”כ אנחנו רוצים להימנע ממיקרו-מנג’מנט אבל במקרה של המילניאלים אנחנו חייבים לתת להם את המסגרת המוגדרת.

שיחה, לא הרצאה

ל-דור Z הצעירים יש רעיונות ודעות על כל דבר והם שונאים שמתעלמים מהם. אם חושבים על כך, את הדור הזה גידלו ההורים הכי קשובים וממוקדי ילדים בהיסטוריה. הם גדלו להאמין שזאת זכותם להביע את דעתם. נכון, אתם המנהלים אבל האתגר שלכם יהיה להתייחס אליהם כאל שותפים ולא כאל עובדים.

ברצינות? חייבים גם לצחוק וליהנות קצת

כמנהלים אתם לא יכולים להיות רציניים מידי ואתם צריכים להרשות לעצמכם גם ליהנות קצת במקום העבודה. המיליניאלים, יותר מכל דור אחר, רוצים ליהנות במקום העבודה שלהם, ליהנות מהעבודה, מהקולגות ומהסביבה.

הם דורשים חווית עבודה חיובית ומגשימה. כאשר אתם מבחינים בעובד מילינאלי שלא צוחק, לא חברותי ולא מעורב באירועי חברה זה הזמן להתחיל לדאוג. מבחינת המיליניאלים החיים קצרים ולכן מקום העבודה צריך להיות הרבה יותר מאשר “העבודה”.

מחקר שוק - דור Z

סיכום

תחשבו על הרעיונות האלה ותשוו אותם אל מול העובדים שיש לכם, זה יעזור לכם להבין הרבה דפוסי התנהגות שלא היו ברורים קודם. זה יעזור לכם להתכונן לשינוי הגדול בשוק העבודה שהולך לשטוף את כולנו. בצורה הזאת תוכלו לבנות גשר בין דורי בינכם לבין העובדים הצעירים שלכם ולוודא שהחברה שלכם תוכל להמשיך לצמוח קדימה.

אתם מוזמנים לקבוע איתנו תור לייעוץ עסקי בנוגע לניהול בין דורי – שווה.

דילוג לתוכן